Jak starým věcem vdechnout nový život?


 

Tak tohle tričko se mi po prvním vyprání dost srazilo a upadlo na dlouhou dobu v nemilost, ale teď co jsem ho prodloužila o krajku, jej ráda nosím

A co takhle upcyklovat?
Znáte upcyklaci oblečení? Mám ji moc ráda. A proč? Vytváří mi prostor pro relax, kreativitu a seberealizaci. Krásné na tom je, že můžete zapojit i děti a strávit s nimi tak čas – společně tvořit. Nezanedbatelné je šetření přírody.
No a co to vlastně je ta upcyklace?
Recyklaci asi všichni známe, což je způsob využití odpadu. A upcyklace! Je zhodnocení nepotřebných věcí, zde ještě nemusí jít přímo o odpad, ale o potenciální odpad. S upcyklací je spojováno dávání nepotřebných věcem přidanou hodnotu a nové využití. V minulosti to byla spíše nutnost. A dnes hýbe světem módy. Zkuste se podívat třeba do skříně své maminky nebo babičky, zda tam neukrývají nějaký poklad, třeba postačí jen malá úprava, či vylepšení a máte jedinečný kousek oblečení. A někdy jej stačí jen vyvětrat.

Za Ženy ZeMě Gabka Hamerská

 

 

 

 

Přešití původně trička a sukně.
Tohle obyčejné a po čase poněkud nudné tričko jsem ozdobila krajkovou vsadkou
Spojení dvou triček.
Krásné bílá tunika s šedou batikou, bohužel s dětmi moc nepraktická.Fleky jsem zamaskovala textilními barvami, šablonou a tupovací techniko
Původně pánská košile velikosti xxxl, dnes má velice oblíbená tunika, ještě ozdobená barvami na textil pomocí tiskátek. No a všem dnům není konec, mám další nápad, jak ji ještě upravit.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *